| anonim_4396 a întrebat:

N'aveti de cat sa'mi spuneti anorexica da' eu personal m-am saturat de privirile acide si vorbele radioactive ale astora printre care ma invart eu.De cand ma stiu am fost plinuta si cu conformatie proasta respectiv solduri late si picioare rotunjoare.Si viata mea de plod pe pamant a oscilat intre
-sunt o fata plinuta, stiu sa ma imbrac in asa fel incat sa fiu avantajata si o sa traiesc asa cum sunt toata viata
-nu ma mai suport, sunt cat o vaca! nu imi intra in cap odata ca trebuie sa tin dieta permanenta ca sa arat si eu ca restul pustoaicelor de varsta mea care baga in ele chips-uri si coca cola mai ceva ca avionu' kerosen

E si asa am ajuns sa ma laud cu frumoasa greutate de 58 de kile la 1.62 inaltime la nici mai mult nici mai putin de 14 ani si fix 3 luni.Acum sunt in timpul dietei cu numarul' 353643263 in care tot ce mananc e o banana dimineata si un mar seara, si printre picaturi un piure de cartofi fierti.

Si cand vad ca daca slabesc un kil' pana seara il pun inapoi jur ca'mi vine sa stau nemancata 101 zile.
Mare' branza...Nu mananc...Imi calculez caloriile pana si la aeru respirat.Numa' 500 de calorii pe zi.
De sport...Cand am timp.Desi nici cand stau jos nu pot sa zic ca nu fac nimic. Dau din picioare de zici ca's miriapod, ma joc cu ce apuc, practic sunt in continua miscare. Facuse si maicamea rost de o dracovenie, stepper, pe care mai fac pe aia cand mai am timp.

Acuma duc al3lea razboi mondial cu 7-8 kile in plus. Mi'e si frica sa mananc altceva in afara de mere si ceai negru.

Intrebarea e ce pot eu sa fac si ce pot sa mananc avand in vedere si faptul' ca suntem in postu' Craciunului si vreau sa fac pe crestina si sa'l tin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Copy/paste la un raspuns pe care l-am mai dat la intrebari asemanatoare:

In opinia mea, cea mai buna si mai placuta dieta e urmatoarea: mese mici si dese. O data la 3 sau 4, maxim 5 ore, cate o masa care sa nu fie mare. Iar la mese sa mananci orice; cred ca mai mult decat caloriile si alimentele in sine, conteaza cantitatea si felul cum iti obisnuiesti organismul. Mancand des si putin organismul nu este lasat sa "stea locului", el trebuind mereu sa lucreze pentru a descompune mancarea, lucru care este si sanatos, si care accelereaza arderile in organism.
Cu cat mananci mai rar, cu atat organismul va depune tot mai mult din ceea ce mananci. Insa mancand des si putin, arderile in organism se accelereaza, iar el va depune mult mai putin.
Si bineinteles ca 30 de minute de sport zilnic sunt necesare daca vrei rezultate frumoase.

| callie2 a răspuns:

Heh eu intr-un timp mancam in jur de 300-400 calorii pe zi si ajunsesem la 50 de kg, voiiam sa ajung la 48 dar din cauza parintilor si vacantei de vara m-am ingrasat iar si vreau sa ma apuc din nou de fostul regim, poate de data asta reusesc sa ating ce mi-am propus. bea multa apa(eu beam i njur de 3, 5 l pe zi), mananca numai fructe, inlocuieste laptele normal cu cel de soia.

| Candace a răspuns:

Doamne Sfinte! am ramas uimita de cea ce scrii tu aici. stai putin...tu nu esti inamicul corpului tau, tu faci parte din el.din cea ce vad eu aici tu si corpul tau sunteti intr-o permanenta lupta.nu e ok.cred ca d'asta nu au nici un efect toate incercarile tale de a slabi.de ce asculti tot ce iti spune lumea? e asa important? si eu sunt mai rotunjoara de cand ma stiu, dar am invatat sa ma iubesc asa cum sunt. nu vreau sa am cosmaruri noaptea cu ciocolata si chipsuri, doar pentru ca ziua mananc un mar si beau ceai negru la greu pana cand lesin.gandeste-te bine la ce faci.acum vreo 2 ani eram si eu obsedata, dar cand am vazut ca incep sa ma ocoleasca prietenii pentru ca nu mai aveam pofta de viata si vorbeam doar despre cum sa slabesc.P.S.eu am cam renuntat sa mai incerc pentru ca nu sunt asa sin cauza mea.eu mananc ca orice om normal dar din cauza constitutiei mostenita de la bunica mea am kg in plus. daca vrei sa mai vb lasa-mi mesaj.Bafta multa!:*

| Simina1066 a răspuns:

Ok... sa stii ca sunt mai multe metode de a slabi fara a sta nemancata toata ziua, ai putea sa mananci o singura masa consistenta si atat, dar vreau sa zic ceva care chiar te sature. Despre postul Craciunului, sunt multe produse pe piata facute din soia, pentru vegeterieni adevarat, insa capata numele de "Produs de post" in perioada Craciunului si a Pastelui asa ca ai putea manca, nu stiu daca ingrasa sau nu, dar nu prea cred ca are soia cum sa ingrase.
Sper ca te-am ajutat!