| pumpkinky a întrebat:

Neata
V-ati pus vreodata careva implanturi dentare?
Ma intereseaza operatia in sine cum a decurs si perioada de dupa operatie
Dar aditie osoasa? cum se face? dureri sunt si in timpul operatiei sau numai dupa?
dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu recomand punte cu implant pentru ca e mai ieftin si nu merita atata fier bagat in gura pentru niste bucati de portelan

| Deserth a răspuns:

Eu miasi pune implanturi mamare dar daca eram fata

| pumpkinky explică:

Si e mai rezistenta puntea decat implantul?

pentru o punte trebuie slefuiti dinti laterali si imbracati, deci stricam doi dinti buni ca sa putem face un pod/punte in locul gol dintre ei.

| SSD23 a răspuns:

De importanta extrema pentru oameni:

Situația actuală din România, protestele și cum aruncă evreii și marionetele lor vina pe dușmanii lor pentru ce fac chiar ei

https://www.seruah.com/situatia-actuala-din-romania-protestele- si-cum-arunca-evreii-si-marionetele-lor-vina-pe-dusmanii-lor- pentru-ce-fac-chiar-ei.html

Eroii sunt denigrați și eliminați, hoția și non-valorile sunt promovate: România, trezește-te, educă-te, reacționează!

https://www.seruah.com/eroii-sunt-denigrati-si-eliminati-hotii- si-non-valorile-sunt-promovati-Romania-trezeste-te-educa-te- reactioneaza.html