| anonim_4396 a întrebat:

Norocel.Cred ca este o intrebare cam stupida, dar imi puteti spune va rog cind de obicei se spala pe dinti: inainte sau dupa mincare? De obicei, ma spal pe dinti dupa mincare, pe/u a neutaliza pH-ul. Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă se spală dimineața și seara dar dacă îți permiți și după fiecare masă, este bine.
Pa, pa.

| VladimirPutin a răspuns:

N-ai cum neutraliza ph-ul dar e bine dupa ce mananci

| Fvn a răspuns:

Eu ma spal dupa pentru ca daca ma spal inainte imi ramane gustul ala idiot si s-a dus dracu toata savurarea mancarii laughing

| liii a răspuns:

Dupa,ca daca te speli inainte n-o sa-ti mai placa mancarea...plus ca ideea e sa ii ai albi, deci te speli dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa mancare sa nu-ti ramana resturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa masa.
Adica, ce rost ar avea sa te speli inainte ca iar te murdaresti pe dinti.
Vorba @Legiuitoarei, se spala de regula dimineata si seara dar daca tu te speli dupa fiecare masa e perfect.
Numai sanatate!