| ILoveYouSoMuch a întrebat:

NU EVITATI INTREBAREA! AM NEVOIE DE AJUTOR! Buna! am o problema... am 11ani si nu stiu dar de catva timp mi se intampla destul de des acest lucru: incepe sa imi bata inima destul de tare si simt deparca ar vrea sa-mi iasa din piept (mai ales cand stau pe spate), nu stiu. e un sentiment ciudat... acum cateva minute m-am enervat putin ca nu imi gaseam telefonul de o zi intreaga, mi s-au inmuiat picioarele si pur si simplu am cazut. ce credeti ca am? este ce! va grav? va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Vladuthz a răspuns:

Pai din moment ce ti s-a intamplat asta ar trebui neaparat sa te duci sa vezi un doctor.

| Kyrie a răspuns:

Palpitatiile apar pe fondul unui deficit de potasiu (se gaseste in banane, citrice vegetale verzi, cartofi, caise, rosii, seminte de floarea soarelui) cu rol in normalizarea ritmului cardiac, echilibrarea balantei apei, oxigenarea creierului, alergii, energizare...

Cel mai mult probabil asta e ^_^, mai mananca fructe si incepe si practica un sport

| Kyrie a răspuns:

Mai mananca legume si fructe si apuca-te de un sport iar daca nu-ti trece du-te simplu la medic.

| frikk a răspuns:

Asta vorbeste cu parintii tai spune-le (in caz ca ei nu stiu de inima ta) si mergi la un control medical... aici pe net nu se ia pulsul crying

| Uoana a răspuns:

Lipsa de calciu si magneziu, mi s a intamplat si mie...mergi la medic sa-ti dea tratament

| stαcy a răspuns:

S-ar putea sa ai lipsa de calciu si magneziu. Daca acest lucru este cauza, te sfatuiesc sa mananci fructe si legume...
Totusi, cel mai indicat lucru ar fi sa le spui parintilor tai si sa mergeti impreuna la un medic. El o sa-ti dea sigur un tratament...

| ILoveYouSoMuch explică (pentru stαcy):

Este vorba ca eu iau calciu, consum fructe si legume...Chiar nu stiu ce ar putea fi!

| Elnnna a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav, s-ar putea sa ai decat o lipsa de calciu. Pentru asta poti lua calciu sau orice tip de vitamine. Dar ai putea sa-ti faci niste analize pentru a fi mai ok:*

| David_Ragalie_1980 a răspuns:

Analizeeeee...