| dianainsta01 a întrebat:

Nu exista nici o modalitate de a scapa de vergeturi? Sunt foarte, foarte suparata din cauza asta crying Am vergetri foarte proeminente pe solduri si pe picioare. Din ce cauza apar? Eu am auzit ca au legatura cu alimentatia, eu am lipsa de calciu, fier si mai multe vitamine... De multe ori am si ameteli si chiar imi vine sa lesin. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Awww esti suparata:( Hai vino. vino-ncoa. nu mai fi supi >:D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Din pacate nu exista solutii nici pentru vergeturi nici pentru celulita!
Imi pare rau ca te dezamagesc!

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Vergeturile se fac din cauza creşterii bruşte (la adolescenţii care trec prin pubertate) sau din cauza pierderii bruşte din greutate.
Pielea se întinde brusc, şi apar acele semne.
Poţi încerca cremele anti-vergeturi.

| Braunion a răspuns:

Daca sunt deja albe nu mai poti sa faci nimic (nici macar cu laser fraxel)

| DumiY a răspuns:

Buna!

Din pacate nu ai cum scapa de ele. Poti incerca cate creme vrei dar nu vei reusi(am folosit si eu numeroase creme si fara rezultat), este o cale prin a scapa dar nu este sigura:cu laserul. Nu se merita sa dai bani si sa nu scapi de ele si mai rau poti ramane cu diferite semne de la laser. Mai pot disparea si cu operatii sau tratamente speciale in cabinetele de estetica.

Ca sa faci sa nu apara trebuie sa eviti ingrasarea sau slabirea brusca, sa folosesti creme si lotiuni cu rol de imbunatatire a concentratiei de colagen si elastina din piele, de hidratare si hranire si bineinteles o alimentatie bogata in vitamine si minerale.

Ai grija la o alimentatie corespunzatoare, bogata in legume si fructe, vitamine si minerale.

Pa, pa!

| nexus9710 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, am rezolvat totul cu o crema pentru vergeturi

| georgetal a răspuns:

Iti recomand o detoxifiere a organismului si multa multa apa curata.

| sweetmouse a răspuns:

Uite cateva sfaturi:
Foloseste creme si lotiuni hidratante
Vitamina A, E si C
Hidrateaza-te!
Exfoliaza-te zilnic
Bronzeaza-te!
foloseste creme si lotiuni anti-vergeturi

| GabbrielaR a răspuns:

Buna intrebare. straight face