| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma satur de somn oricit de mult dorm. De ce? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In general la stres puternic si prelungit corpul raspunde cu somn.Trebuie sa se refaca.Mai poti dormi mult si daca este vreme inchisa si sta sa ploua.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In sensul ca iti place sa dormi sau ca te simti obosit mereu?
In primul caz savureaza somnul atat cat ai nevoie, daca cere organismul, da-i. In 2-3 saptamani ar trebui sa ajungi natural la un somn de 6-10 ore, daca te culci inainte de miezul noptii iti ajunge si mai putin somn, 6-8 ore, si ocazional un pic mai mult.
Daca ai o stare permanenta de oboseala sunt cativa factori posibili: toxine in organism, ficat solicitat, conditie fizica slaba, oxigenare insuficienta, dezechilibru chimic (lipsa de calciu, vitamine etc. rezultate mai ales din alimentatie ineficienta ).
Nu uita ca pentru un bun echilibru avem nevoie si de lumina zilei, bucura-te de iesiri in aer liber cand ai ocazia.
De multe ori toata situatia are putin din fiecare cauza.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Poate fi o tulburare hormonală... sfatul meu e să vizitezi medicul...

| viatadecacatt a răspuns:

Pentru ca esti blestemat\blestemata sa dormi asa intrunalaughing
Glumeam.Crezi ca eu ma satur? dar ce sa fac acum trebuie sa stau treaza sa imi traiesc viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi bine sa faci un control medical. Acest simptom este cunoscut ca apartinand bolilor hepatice sau celor care implica, caderi mari de calciu sau fier.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mergi la medic nu se oxigeneaza creierul bine