| ingerashulll a întrebat:

Dorm cite 12-14 ore pe zi si nu ma mai satur de somn. Poate imi da-ti si mie un sfat cum sa fiu mai treaza happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Hei.
E bine că ești sănătoasă, dar probabil ești și în vacanță iar dacă nu ai un program stabil atunci e de înțeles de ce dormi atâta.
Ai putea să-ți planifici câteva activități în fiecare zi așa vei scăpa de această stare de somnolență.

Și încă ceva, bea multă apa. Pentru că îți dă energie.

Te pup.

12 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Puneti alarma si imediat cum suna sari din pat si spala-te pe fata cu apa rece happy

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă acum dormi aşa mult la 60 de ani o să dormi definitiv...
Trezeţe-te apoi du-te la baie şi spalăte pe faţă cu apă rece.

| Duucu a răspuns:

Fii activă.
Așa sunt și eu, statul degeaba îți dă o stare de somnolență.

| miTzuliK93 a răspuns:

Un stil de viata sedentara duce adesea la o stare de somnolenta continua. Dar oricum nu e nimic iesit din comun, stai linistita.

| CartoonN a răspuns:

Las' ca somnu e bun.Aaa...culca-te mai devreme.pana-n 12 si dimineata vei vedea ca nu-ti mai arde sa stai pan' la ore mari in pat.

| Raulbootcamp a răspuns:

Bea cafea sau ceva. >.

| MonkeyBoy369 a răspuns:

Gaseste-ti un hobby, ceva cere sa te atraga, astfel incat sa te trezesti cu gandul ca e o noua zi in care poti face ce vrei tu big grin

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

In general adolescenti dorm mai mult, dar totusi parca este prea mult, ai ceva simptome de boala?

| CartoonN a răspuns (pentru Scurtu_Catalin_1969):

Ce boala ma, n-o mai speria, sufera de lene si proabil profita de vacanta.

| ingerashulll explică:

Sunt perfect sanatoasa big grin

| MayaMadutza a răspuns:

Nu-ți fa griji probabil ai o perioada când te simți obosita si leneșă si simți nevoia sa te odihnești mai mult si eu am perioade așa.incearca o săptămâna sa te culci devreme si sa te trezești devreme si o sa vezi ca o sa te obișnuiești așa. In privința nesaturatiei...nu știi cu cât dormi mai mult cu atât nu-ți mai vine sa te trezești. Wake uphappy:*

| Akazork a răspuns:

Pai din ce dormi mai mult iti va fi mai somn, asa ca dormi si tu mai putin vreo 8 ore, o sa vezi dupa ce te obisnuiesti ca nu o sa mai poti sa dormi asa.