| paulbadboy a întrebat:

Nu mai exista si alta modalitate de corectare a urechilor "clapauge" decat operatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dy a răspuns:

In perioada de crestere, deci la copiii mici se pot folosi si alte metode mecanice-de la metode simple cu caciulita sau cordeluta si pina la metode microchirurgicale provizorii. Dupa aceasta perioada, singura metoda este de chirurgie plastica, Dar operatia este foarte simpla si fara riscuri! Succes!

| monyk a răspuns:

Buna, din pacate operatia e singura solutie, dar nu este foarte grea, este o operatiune destul de simpla...si rezultatele am auzit ca sunt multumitoare.

| Mixed a răspuns:

Nu cred ca exsista ...sau cel putin eu nu stiu ...ar trebui sa vorbesti cu un medic specializat sa vezi ce sfaturi iti da...:*

| Iancu_Adi_1974 a răspuns (pentru Mixed):

Exista in sfarsit solutia de corectare a urechilor clapauge, accesati
www.otostick.ro

| biby29 a răspuns:

Nu exista decat operatia. Dar am auzit ca nu este o operatie grea... O verisoara de-a mea a facut aceasta operatie.Necesita doar o zi de internare, dar acasa trebuie sa porti un bandaj cam 2 saptamani, iti prescrie niste antibiotice sa nu faci vreo infectie... Dupa 2 saptamani mergi iar la control, iti da pansamentul jos... dar trebuie sa poti cam o luna de zile benderole ca sa iti tina urechile lipite de scalp ca sa se vindece rana.Trebuie sa ai grija sa nu te lovesti, sa nu te infectezi...si cam atatbig grin