| HeDsTaR a întrebat:

Nu mai rezist! Am spasme musculare non stop1! Cand la gat,urechi,spate,burta,picioare, maini! Nu mai stiu ce sa fac! Plz un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medic, ce mai aștepți?
Pa, pa.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy
Cel mai sigur..mergi la un medic.
Ce informatii primesti sau citesti pe internet nu o sa te ajute sa te faci bine happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Spasmele musculare pot avea DIVERSE cauze!

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.romedic.ro/crampele-musculare-contractura-spasme-musculare

http://www.medicinepg.com/ro/2617.html

Cel mai indicat ar fi un control la medicul de familie pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare.

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Spasmele musculare,pot aparea din mai multe motive:deshidratare,traumatizare,hipocalcemie sau hipomagnezetomie,din cauza varstei inaintate,etc.
Faptul ca-ti apar spasme si la urechi,burta,nu am auzit de asa ceva.Un consult la medicul de familie nu ar fi rau.
Calciu, magneziu, vitamina E si o hidratare corespunzatoare ar fi un sfat. Eu am avut carcei la picioare, am fost deshidrata, tensiune mica si am cazut din picioare. Asa ca, nu este de glumit cu simptomele tale! Sigur vei primi o trimitere la un control de specialitate.Sanatate si ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
E posibil sa fie din cauza unei hipocalcemii.
http://www.roportal.ro/articole/spasmele-musculare-involuntare-4645.htm
Te pup!

| BlueViP a răspuns:

La doctor ai fost? Majoritatea celor care raspund pe TPU nu sunt medici de specialitate(incluziv eu) si toti o sa-ti dea cam acelasi raspuns. Si daca ar fi cineva medic, cu o examinare virtuala e imposibil sa-ti dai seama.