| Teodora777 a întrebat:

Nu mi_a venit menstruatia luna asta(adica mai)...este asta un motiv de ingrijorare?(am uitat sa mentionez ca am 14 ani si nu mi-am inceput viata sexuala)fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vivi_5803 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta si nu e decat o intarziere...stai linistita abia daca nu iti vine de 2-3 luni apelezi la specialisti!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-i un motiv de ingrijorare, dar un ciclu neregulat iti poate afecta viata altfel, de exemplu nu poti merge la strand cu frica ca iti vine atunci.
Bea ceai de coada soricelului, ajuta la reglarea ciclului.

| morningstar a răspuns:

Nu este niciun motiv de ingrijorare. Se intampla foarte des ca in adolescenta sa nu iti vina menstruatia o luna. Mai ales daca nu ti-ai inceput viata sexuala, n-ai de ce sa te ingrijorezi. Doar daca nu iti vine cateva luni la rand si ai si alte simptome ar fi vreo problema.

| Allynutza_4887 a răspuns:

Daca ai doar 14 ani si nu ti.ai inceput viata sexuala, nu ai de ce sa-ti faci probleme. La varsta ta este normal sa nu ai ciclul menstrual regulat. Funda?

| issa1992 a răspuns:

Hm...pai ar putea fi. ori iti intarzie.ori poti avea vreo boala ceva. mai bine te duci la doctor pentru ca sa fii sigura si sa stai linistitawinking