| pinky butterfly a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred de doctorii astia... Am bube dulci, si mi-a prescris Oximed Spray cutanat, insa pe prospectul acelui spray scrie clar la Contraindicatii - infectii bacteriene primare, ex. impetigo (bube dulci). Deci pana la urma folosesc acel spary sau nu? A mai folosit cineva? Aveti idee?
Daca nu, ce as putea sa folosesc pentru bube dulci?
Mentionez ca mi-a dat si comprimate Fromilid 500 - claritromicina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

Du-te cu spray-ul la doctor si arata-i ca are contraindicatie.

| pinky butterfly explică:

S-a terminat prgramul... si am de asteptat pana luni. happy