| TudorFox a întrebat:

Spray-ul oximed e antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Basthet a răspuns:

Bună! Da, este antibiotic, conține tetraciclină. Atenție, nu se dă pe răni deschise!

| TudorFox explică (pentru Basthet):

Ce poti pati daca dai pe rana deschisa?

| Basthet a răspuns (pentru TudorFox):

Pentru rănile deschise sunt recomandate produsele uscate, gen Baneocin, fiindcă produsele grase, umede, ca Oximedul, întârzie vindecarea.

| H3DAl3x a răspuns:

Da,este un antibiotic pentru arsuri din cate stiu.
Poti sa te uiti pe eticheta.

| TudorFox explică (pentru H3DAl3x):

Si nu e voie alcool?