| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine, serios.
Adevarul e ca eu ma lupt cu coșurile si tot ce tine de acnee de prin clasa a4-a, dar îmi dau cuvântul ca niciodata in toată perioada asta nu am fost mai trista din cauza lor decât acum.
Începe scoala mâine si nu stiu ce sa fac, serios.Pe lângă faptul ca peste noapte (la propriu, ieri nu aveam nimic) mi-au apărut o mulțime de cosuri noi, pe absolut toată fata(nu îmi vine stop-ul sau ceva), am ceva undeva pe lângă obraz.
Nu stiu ce e sa știți, nu am nici cea mai mică idee de aceea apelez la voi.La început am crezut ca este un Cos in interior deoarece practic nu era la suprafața, ci era înăuntru, se vedea ca e înăuntru si avea o culoare ceva mai movalie, spre roșu sa zic asa.Am încercat sa storc sperând ca e doar un cos.Mi-a ieșit o substanța ceva mai urat mirositoare (ma gandesc ca puroi pentru ca nu văd ce altceva) si super mult sange.Nu am insistat pentru ca nu am vrut sa îmi fac o rana foarte adânca.L-am lăsat doua zile dupa asta, s-a facut zgaiba, mi-a rămas si un mic semn din cate am văzut, dar credeți-ma ca sunt atât de disperata încât e ultima mea problema acum.Iar cu toate astea nimic.E tot acolo, sub piele, de culoare movalie si doare.Cu cât scriu mai mult cu atât îmi e mai frica, va jur.Nu e de faptul ca mi-a apărut si asa ca am fost Învățată sa îmi apara tot felul de chestii ciudate care au trecut in timp, dar nu se duce.Nu stiu ce e, am nevoie urgentă de voi si va rog Sa-mi Spuneti dacă aveți idee ce ar putea fi.
Dau funda, cât mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la dermatolog, el are studii in domeniu nu noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru acel cos iti recomand tincutura de propolis, care dezinfecteaza, elimina infectia si cicatrizeaza.
Pentru acnee, iti recomand serul de aloe vera si tinctura de bitter suedez (gasesti la plafar).
Ai putea, de asemenea, sa incerci niste masti cu miere naturala.
Bafta!

| Gabriela_Ariana_1998 explică:

'Fa' vorbești cu mama ta.Nu îmi pasa că ți-ai facut cont doar ca sa răspunzi la 'caterinca' la întrebările altora, dar te rog evita sa răspunzi la cele serioase.Site-ul 'TPU', draga/dragul mea/meu e un site unde se cer sfaturi, nu trebuie sa fii dermatolog si nici sa ai 'nume de dermatolog' ca sa dai un sfat din propria experiența sau o părere.Te rog frumos evita lucrurile serioase, nu aveam nicio intenție sa fac Glume când am pus întrebarea.Multumesc