| VasiDobie a întrebat:

Nu stiu cum dar atunci cand cineva se ia de mine, de exemplu incepe sa ma injure si ma mai impinge (la modul usor) imi vine sa plang...si nu suport ca nu stiu cum sa ma abtin...prieteni zi ca am nervi slabi.Eu am 13 ani si imi e cam rusine ca mai am apucaturi din astea lavarsta asta.
Aveti sfaturi cum sa ma pot controla?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Asa se intampla cu oamenii mai timizi.
Nu trebuie sa-ti faci griji!
O consiliere psihologica te-ar ajuta mult.
Te pup!

2 răspunsuri:
| CityOfSatan a răspuns:

Buna!
Chestia asta e intr-adevar pe baza psihica, probabil ca esti o persoana mai retrasa, timida.
In acest caz, te-as sfatui sa consulti un psiholog autorizat, care ar putea sa iti dea cele mai bune sfaturi.

| thegame12 a răspuns:

Sfatul meu e sa te apuci de un sport de contact(karate, box, mma, arte martiale, etc.) si dupa un timp vei observa ca esti apt sa ii bati pe toti
:)))))http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=wpWvnZVGbEg