| iulianaiilli a întrebat:

am si eu o problemuta. Am o prietena, adica aveam ..nici eu nu mai stiu. Ok. deci aveam o prietena, ne-am certat ..si ea stie ca tin la ea si ca nu i-as face rau..insa ea imi face mie. Eu ok, am inteles. ne-am certat ..asta n-a fost prietenie daca s-a terminat.dar faza e ca nu o bag in seama..insa ea se baga singura. Se uita la mine si incepe sa ma injure din senin si pe mine ma buseste rasul cand vad ca e chiar proasta ..adica frate, nu spui nimic si te injura. lool laughing si problema este ca m-am abtinut de cateva ori sa nu o iau la bataie, si stiu ca ea ma provoaca pentru ca asta vrea, sa dau in ea. dar am incercat sa ma abtin si pana acum am reusit.dar nu stiu daca o sa ma mai pot abtine crying( chiar nu o mai suport. spuneti-mi va rog ce-as putea face? sa o ignor..nu pot. o vad zilnic si cand vezi cum reactioneaza..am incercat si asta.nu stiu ce-as putea sa mai fac. niste sfaturi din partea voastra mi-ar fi de ajutor. Va multumesc mult :*

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Tu chiar vrei să ai probleme din cauza unei asemenea persoane? Prietenia voastră s-a terminat, după cum spui tu, așa că de ce nu încerci să-i explici faptul că nu vrei să mai ai nicio legătură cu ea?
Are nevoie de un impuls pentru a înțelege ce se întâmplă în viața reală. Însă bănuiesc că nu va înceta prea curând să se ia de tine, asta pentru că vrea să te enerveze, vrea să te facă să renunți la tot.
Ar fi bine, pur și simplu, să o eviți. Se va plictisi la un moment dat să se mai bage singură în seamă.
Doar așteaptă acel moment.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa o ignori, asta e singura solutie. Daca nu te uiti la ea, nu te va mai injura. Pana la urma ii trece. Rezista pana la vacanta, nu mai e asa mult, iar vara poate sa ii fie un sfetnic bun.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Poate ca asa se exprima ea, nu stiu...laughingsau glumeste cu tine, vorbeste cu ea si spune-i ca te deranjeaza chestia asta

| iulianaiilli explică (pentru Cristinaaa57):

Ce sa glumeasca laughing? Am 17 ani, nu 7 ani laughing cu ea nu se poate vorbi. uneori am impresia ca e cam dusa laughing) dar dusa, ne dusa. ma enerveaza laughing

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru iulianaiilli):

Poate are problem psihice, nu o mai baga in seamalaughing

| Calypso1234567890 a răspuns:

Buna! eu zic sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce te deranjeaza.sau o intrebi ce nu ii convine si rezolvati problema, daca nici asa nu merge, ignora

| pikapikuta a răspuns:

Pai. A vazut ca nu te mai poate avea si sigur a zis ca te va face de ras, dar stai linistit ca se face singura... In scurt timp toti o vor face in toate felurile. nimeni nu scapa nepedepsit de aici!