| Mihaiflorinn a întrebat:

O consultație pentru toate problemele de sănătate unde sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Trixt3r a răspuns:

Medicul de familie te poate indruma la specialisti, in functie de ce probleme de sanatate ai. Medicina de specialitate exista cu un scop.

| Mihaiflorinn explică (pentru Trixt3r):

Eu am nevoie de consultație nu de medic.

| Trixt3r a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

Pai si consultatia cine o face? Nu un medic?

Nu poti merge la ORL daca te doare stomacul sau la urologie daca te doare capul. Exista specialitati in medicina, medicul de familie iti poate explica la ce specialitati sa mergi, in functie de ce probleme ai.

Nu cred ca-i mama omida pe aici sa ghiceasca ce probleme ai si sa-ti spuna la ce specialitati sa mergi la consult. Ala-i rolul medicului de familie.

| Mihaiflorinn explică (pentru Trixt3r):

Puteți sa îmi recomandați cel mai bun medic de familie?

| Trixt3r a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

"Cel mai bun" este subiectiv, alegerea depinde si de orasul in care ai nevoie. Pentru pasii de urmat daca nu ai un medic de familie :
https://www.digi24.ro/......lie-485208

| Mihaiflorinn explică (pentru Trixt3r):

Și dacă am un medic care n-are nici o treaba adică moare omu dacă se duce la medic și zice ce poate sau ce știe

| Trixt3r a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

Daca este o urgenta, mergi la spital.
Nu inteleg prea bine ultimul mesaj.

| Mihaiflorinn explică (pentru Trixt3r):

Adică dacă este urgentă ce sa fac?

| Trixt3r a răspuns (pentru Mihaiflorinn):

Mergi la spital, la urgente. Sau suni la 112 si chemi salvarea, daca nu te poti deplasa.