| ababe a întrebat:

O gravida are voie sa ia Diazepam?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Preferabil nu. Daca este foarte important, iti va recomanda medicul.

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Trebuiesc administrate cu prudenta in timpul sarcinii.
Pentru detalii uite aici:www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1130

| nicky a răspuns:

Daca ai putea ar fi bine sa nu iei in timpul sarcinii. Orice medicament e cu doua taisuri si pentru. adulti si mai rau pentru. copii. Trebuie sa ai grija ce pastile iei cel mai bine ar fi sa ceri sfatul medicului dar trebuie avut in vedere ca tot ce iei tu poate afecta fatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca ai probleme endocrine, sisteem nervos

| vulpe a răspuns:

Cel mai bine consulta un medic.