| Safire17 a întrebat:

O intrebare! Ce diferente exista intre prima menstruatie si apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La prima menstra trebuie sa apara si sangerarea. Durerea este localizata in etajul inferior abdominal, bilateral, pe cele doua ovare. La apendicita, durerea este localizata on etajul inferior abdominal, partea dreapta, mai acuta in pozitie orizontala cu picorul drept ridicat si flexat din genunchi.

3 răspunsuri:
| Safire17 explică:

Stiu, normal ca stiu cu sangerarile si..., dar e vorba inainte de sangerari (daca e menstruatie) care e diferenta doar intre dureri... atat!

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Really? Atata anatomie stii? ( sau ma rog, nu stii ) Pai sunt doua lucrui care nu au nimic in comun. Apendicita este o afectiune intestinala iar menstruatia este formata din sange, elemente musculare, cheaguri de sange, care rezulta din eliminarea mucoasei uterine care apare in absenta fecundarii ovulului.

| KenJi a răspuns:

Si uite asa distrusii ca tine fac site-ul de cacao.