| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare intrebatoare urgentaaaaa! Dupa ore cineva s-a luat la cearta cu un prieten de al meu si eu am intervenit, dar mi-am pierdut prietenul, cel care il certa este aparat de gasti care stau in fata portii scolii si el dandu-se smecher a d-at in mine, eu sunt pregatit am facut cateva lectii de aikido dar a esuat m-am aparat nu l-am batut ca aveam de aface cu 3 baieti de liceu dupa aceea si prin apararea mea a dat cu genunchiul lui in mana mea stanga sucindu-mi-a am mai avut ambele oase rupte langa incheietura, oare mi-am mai rupt ceva? m-a durut mana pana acasa si inca ma mai inteapa la cateva miscari de ex: cand apas cu podul palmei in ceva incepe sa ma intepe, cand iau o geaca pe mine, cand ridic ceva greu nu simt nimic. Mana nu e deformata si nu sunt expert in ortopedie ca sa aflu daca am ceva fracturat sau doar o mica durere, va rooog dau funda ce sa fac. Nu pot spune parintilor mei inca pentru ca mai rau fac. Fundaa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| yanis a răspuns:

Trebuie sa faci urgent o ragiologie.referitor la "prieten" considera ca el te-a pierdut pe tine -nu te merita.si incearca sa iti alegi un anturaj mai "procopsit"