| naushka a întrebat:

O operatie de implant mamar poate creste riscul aparitiiei de nodul la sani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Operatia -nu
Implantul - DA!

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Deocamdata nu s-a dovedit o relatie directa intre cancerul mamar si implanturile cu silicon. Insa, ca orice operatie, are riscurile ei. Si gandeste-te ca, totusi, introduci un corp strain, anorganic (siliconul) in organismul tau.

| vintagegreen a răspuns:

Iti pui implanturi mamare si te trezesti peste cativa ani cine stie cu ce complicatii....mai bine naturala