| TeoIonela a întrebat:

O persoana care are probleme cu fierea poate consuma grasimi vegetale gen Becel(margarina)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Regimul de colecist exclude tot ce este grasime, inclusiv cea vegetala.

| aaaa12345 a răspuns:

Da dar nu cred tot ce ti se spune in viata

| Psihiatra a răspuns:

Eu zic ca nu e ceva foarte grav daca mananci rar, dar consumat frecvent nu prea cred ca e bine. straight face Ar trebui sa ai un regim dupa care sa te ghidezi.Bye bye wave

| izvordemunte a răspuns:

Margarina nu ar trebui sa consume nimeni. E mai periculoasa decat grasimile animale gen unt, untura deoarece contine acizi trans, asociati cu boli cardiovasculare, neurovegetative si slabirea sistemului imunitar. Asa ca nici o persoana nu ar trebui sa consume margarina, cu atat mai putin cineva care sufera deja de boli de orice tip.
Becel, cu toata reclama (ca ar fi buna pentru inima), contine si arome artificiale, iar vitaminele sunt adaugate la "reteta clasica". Mai multe detalii aici: http://www.totalwellnessconsulting.ca/margarine.htm
Eu personal sunt cam reticenta.

| Robert93_7960 a răspuns:

Da din cate stiu eu