| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva de aici probleme cu fierea? happy Cum va duceti zilele, cum suportati durerea?
Sau poate cunoasteti persoane cu probleme, cu fierea scoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, cunosc. Am o sora. Singurul lucru dificil este ca trebuie sa fi pe regim toata viata, dar nu este chiar atat de strict.

| existential a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Naspa. Nu prefera sa se opereze, ca sa o scoata si sa scape de regim?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru existential):

Pai tocmai daca se operaza are unele restrictii la mancare, deoarece fierea nu mai actioneaza la distrugerea toxinelor din alimente.

| existential a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Chiar azi ascultam un chirurg pe yt care vorbea despre operatie. Zicea ca dupa vreo saptamana de la op deja se poate manca orice si intr-o luna corpul deja se acomodeaza fara fiere.
Dar am auzit si internisti care zic ca tot e nevoie de regim.
Asa ca... probabil o sa aflu pe pielea mea.

| Yuoia a răspuns (pentru existential):

Eu nu am probleme. Dar stiu persoane care au. Regim. Stiu persoane care au fost nevoite sa o elimine. Regim si mai sever. Pentru ca nu exista fierea care elimina bila ce ajuta la digestie si... altele (nu mai stiu).
Ei, ai sa mananci fara grasimi, fara prajeli, fara... Tu sa fii sanatos!