| SexyChick a întrebat:

O prietena de-a mea si'a facut niste zgarieturi pe mana, de suparare. vreau sa fiu scurta si la obiect: in cat timp o sa ii treaca? maine vin ai ei din anglia si o sa o vada, or sa ii treaca pana maine? daca nu, metode de vindecare rapida? nu sunt adanci dar sunt multe. multumesc anticipat si fara critici va rog happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa-i treaca intr-o saptamana orice le-ar face.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Între 5 și 7 zile, nu se vindecă peste noapte indiferent ce aplici pe ele.
Cremă cu propolis.
Pa, pa.

| Sin a răspuns:

Cam emo.

| AidaAmaranta a răspuns:

Nu! tresa o acopere, cu ceva. pentru ca nu o sa-i reacasad

| daiana a răspuns:

Pai sa dea cu vreao crema de cicatrice, ceva sau fond de ten sa acopere. big grin pudra...mai exact in ce partea pe mana sunt?

| Sked a răspuns:

Ce intrebari cretine pun unele persoane pe aici
fara suparare dar asta e parerea mea ca asta e o intrebare de om prost venit de pe alta planeta
cum sa intrebi in cat timp trec zgarieturile tu nu te-ai zgariat niciodata in nici un caz nu trec intr-o zi si depinde si cat de tare s-a zgariat cat de adanc
OMG OMG

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde de cine a fost facuta?

| bbe a răspuns:

Si eu am facut asta. mi-a trecut in jur de o sapatamna si cateva zile. o sa i se faca cojite daca nu i s.au facut deja. poate folosi niste fond de ten ca sa le acopere. sau sa poarta o bratara mai lata. nu stiut una fixa sau ceva de genul. stii cum erau alea care scria Steaua sau Dinamo pe ea... :*