| AlexMrs a întrebat:

O proteina ieftina si buna... pentru masa musculara. eventual sa contina si ceva pentru refacere etc... funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Proteina din carne este cea mai sănătoasă.
Lasă prafurile!
Pa, pa.

| FitMonkey a răspuns:

Total mass 4200 nutritech.rowinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru FitMonkey):

Faina indulcita, fara enzime, cu o tona de aspartam si alte porcarii straight face

| Cosmin86 a răspuns:

Ce bine era daca exista, din pacate exista ieftin si PROST, ieftin si FOARTE PROST, atat.

Vrei proteina buna? Baga macar 200 de lei pe luna si ia un gaspari, ON, dymatize, una din astea. Altfel mai bine mai cumperi piept de pui, curcan, peste, oua, lactate ( toate astea sunt bogate in proteine ).

Pentru refacere : glutamina.

| bogz a răspuns:

Incearca la inceput ceva de la Redis sunt preturi rezonabile.Nu exagera la inceput.

| fabiola a răspuns:

Oul crud si proaspat provenit de la gaini crescute la tara!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Ou crud = tampenie de copii mici

| fabiola a răspuns (pentru Cosmin86):

Parerea ta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Si a specialistilor in domeniu. Un ou crud are aceeasi cantitate de proteine ca un ou fiert si in plus are o gramada de bacterii + ca te poti imbolnavi si de salmonela pe langa.

Cati ani ai?

| fabiola a răspuns (pentru Cosmin86):

Suficient sa stiu ca Salmonella este prezent mai mult la ouale de rata si gasca, suficient sa stiu ca inainte de consum, coaja acestora se spala foarte bine! A fost parerea mea si respect-o, a fost parerea ta si ti-o respect! Nu vad ce legatura are varsta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru fabiola):

Are ca majoritatea consuma oua crude ca asa au vazut ei in Rocky sau in alte filme.

Eu cunosc sportivi profesionisti care au mai multe medalii decat avem noi tricouri care n-au mancat in viata lor ou crud si nu vor face asta.