| abcddcba a întrebat:

O tigara la 3-4 zile, este extrem de nociva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Nu la fel de mult dar orice cantitate dauneaza. Daca te-ar interesa sanatatea n-ai mai fuma deloc. Fa ce vrei. Tu decizi daca gustul unei tigari merita degradarea corpului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nociva da, extrem de nociva nu.
Lasate de ele mai bine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu extrem, dar destul. Nu te scuză.

| anonimg a răspuns:

Organismul nostru are nevoie numai de oxigen.
Corpul luptă din răsputeri să îndepărteze din el orice gaz care nu este oxigen. Dacă se luptă mult cu poluarea, imaginează-ți cât îl mai forțezi și cu acea țigară. La un moment dat nu o să mai poată lupta, pentru că suprasolicitarea (adica lupta lui împotriva fumului) îl va extenua. Astfel vor apare boli.

| aureliagheorhian1 a răspuns:

Da, clar

| Bizon95 a răspuns:

Aia nu e buna pentru tine
DOAR UN PIC MAMI
dar, chiar nu e buna
DOAR FOARTE, FOARTE UN PIC MOAMIIIII

cam asta faci, iar o tigara la 3-4 zile cateva luni, dupa aia o sa iti bagi piciorul si o sa fie una la 1-2 zile, apoi 2 pe zi samd pana ajungi la 2 PACHETE pe zi... CA ASA E DEPENDENTA!