| AvalohAlyn a întrebat:

Oare cercetarea psihologiei practice adică citirea psihologiei practice pe cont propriu și a tehnicilor motivaționale și de dezvoltare personala mă pot ajuta să mă ridic din propria cenușă? Cărți că Inteligența emoțională,putere prezentului,putere nemărginită, puterea subconștientului tău, un minut la psiholog, psihoterapia cognitiv comportamentala etc mă pot autoconsilia cu ele și ajuta să scap de problemele emoționale și psihologice sau sa le mai ameliorezi sau nu îmi fac mari speranțe și mai bine ajutor specializat sau într-un cadru organizat? Cine are experiență cu îmbunătățirea gândirii și vieții și ridicarea din propria cenușă și decădere cu ajutorul a astfel de cărți și a auto ajutorului? Am multe cărți de genul pe care nu am apucat sa le citesc și mă gândeam să încerc să citesc psihologie că până la urmă asta e la baza problemelor și să mă pot ajuta singur sau îmi fac singur speranțe? Ce cărți v-au m-ai ajutat de genul pe voi? Ce cărți v-au ridicat mental și v-au întărit moralul ajutandu-va să preluați controlul asupra propriei voastre vieți și să vi-l îmbunătățiti, ameliorați sau vindecați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat