| R100 a întrebat:

Oare cum sa-mi potolesc pofta de ceva dulce?! Tin o dieta si trebuie sa fie strica si tine 13 zile, eu sunt la a 4 a si deja am slabit 2 kg jumate. Dar mi-e pofta de ceva dulce sad sad sad sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- In loc sa mananci ceva dulce mai bine ti-ai luat niste fructe. Daca ai manca 2 - 3 zile cate 2 pe zi atunci o sa te obisnuiesti si nu o sa mai vrei sa mananci dulciuri ci doar fructe. SUcces la cura.

| R100 explică (pentru ăăăăăăăăââââLoâding):

Atat de mult imi doresc sa ma pot abtine dar uneori imi vine atat de mult pofta asta. Nu am ce face. Pentru ca scrie CLAR daca mananci, gusti altceva in afara de ce scrie pe foaie poti sa iti iei la Rvedere de la dieta timp de 6 luni pentru ca nu-si mai face efectul! Deci, nu are rost sa incerc cereale si nimic ca fac mai rau. Doar sa ma abtin.

| Rockăr a răspuns:

Te rog din suflet sa imi dai si mie dieta.sunt slaba dar as vrea sa mai slabesc.plls

| nameuser a răspuns:

Buna,dar ce dieta tii de ai slabit atat?

| R100 explică (pentru nameuser):

Buna, este o dieta foarte buna ce slabesti 10-20 de kg in 13 zile : ) mi-a dat-o pe baza de analize si grupa de sange. Desi eu nu am nevoie sa slabesc atat, pentru ca aveam 55 de kg acum 4 zile la 00:00 5 zile iar acum 51, 40 de kg. Se vede clar ca am pierdut si ma bucur ca am reusit sa ma abtin pana acum si inca mai am de dat pana la 45 46 de kg. Dar oricum fara aerobic si nelipsitul step nu reuseam asa repede.

| Simiina8 a răspuns:

Bunaaa sunt la magazine mixte, marketuri un del de cereale de susan, grau si au cateva bobite de ciocolata si nu sunt asa dulci, dar o bombonica poti sa iei de gust... fundita?:*

| sweetjolly a răspuns:

Nu stiu daca ai voie fibrobaruri. Si eu am tinut, si puteam manca. Ti se duce si pofta, dar si slabesc in acelasi timp :d Le gasesti in hipermarketuri