| pagliaci a întrebat:

Oare din ce cauza simt nevoia sa-mi pocnesc degetele intr-una de cateva zile? Inainte nu le puteam pocni deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Condrache_Marian_1989 a răspuns:

Asta se numeste tic nervos.
E o reactie involuntara pe care o faci fara sa gandesti neaparat si nu ti dai seama cand ai facut o sau de ce ai facut o, cum au unii tic ul sa bata in masa cu unghia, e involuntar dar daca vrei sa scapi de el abtine te si poate reusesti sa scapi de el.

| zyokurin a răspuns:

Nu este o cauza anume, se cheamă mai degrabă un trac