| FallenBoy a întrebat:

Ohh...neața TPU! Am și eu o problemă puțin cam nasoală. Eu la liceu am programul de după-amiază și tot programul meu de masă și de odihnă mi s-au dat peste cap. De când am început liceul am slăbit 2kg, m-am tras la față și mă simt lipsit de energie. Parcă nici la școală nu mai sunt cum eram înainte din această cauză. Țin să menționez că intru la 13:35 și ies la 20:00. Vă rog, îmi puteți da niște sfaturi? Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Manea_Claudiu_1995 a răspuns:

Exact asa am si eu programl la liceu..Incep la 14 si termin la 20si plus ca fac naveta... eu am slabit cateva kg.Cu mancarea iti recomand sa mananci dimineata cum te trezesi(asta in cazul in care nu te trezesti la 12) si mai manaci cand pleci, iti mai cumperi ceva la liceu.Cu invatatul e mai dificil.Cand vii de la liceu fa-ti cele mai usoare lucruri pentru ziua urmatoare iar dimineata fa-le pe cele mai grele ca o sa ai mintea limpede dar acum te vei duce la scoala cu mintea putin ingreunata dupa ce inveti dimineata.Asta e.Nici mie nu prea im convine sa plec cu autobuzul de 13 si sa vin cu cel de 20.Bafta