| Zimm a întrebat:

Pana la ce inaltime voi mai creste? Am 16 ani, joc intr-o echipa de baschet si masor 2.05 mai exact. Familia mea este de asemenea inalta, mama are 1.82 si tata tot 2.05. Cam care va fi inaltimea mea finala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca vei mai creste foarte mult, poate cativa centimetri.

| Xenya a răspuns:

Baietii cresc in general pana la 20 ani.Tu nu vei mai creste foarte mult, cel mult 10 cm.

| RaduMD a răspuns:

Cel mai probabil intre 2, 10 si 2, 12.

| Petrica123 a răspuns:

Pai..omul in general creste cam pana la 20-22 ani maxim!
Deci daca acum la 16 ani ai 2.05, si daca joci si intr-o echipa de baschet...cam 2.15-2.30......cam asa!