Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Pana la ce varsta iti poti pune aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se poate pune până la vârsta de 40 de ani!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Aparatele dentare pot fi purtate la orice vârstă, doar rapiditatea atingerii rezultatelor dorite este posibil să difere.

| JustmeV a răspuns:

Nu conteaza la ce varsta.

| andrei1237 a răspuns:

Poti sa porti la orice varsta.

| Northern a răspuns:

Aparatele dentare pot fi purtate la orice varsta.

| GabrielaIoana a răspuns:

Iti poti pune pana in 30 de ani asta e sigur.In medie limita e cam in jur de 25 de ani.

| marinaa9 a răspuns:

Nu este o varsta limita, doctorita la care eu imi strang arcul in fiecare luna la aparatul dentar, are aparat dentar si are vreo 40-45 de anihappy

| Pufoseniiee a răspuns:

Paii. Unnele aparate le poti purta pana la orice varsta!happy

| KTAleen a răspuns:

Nu-i spune nimeni ca trebuie sa aiba inca dintii vitali?

| LorenaElena186 a răspuns:

Nu conteaza varsta. Dar de la 13 ani trebuie sa dai mai multi bani fata de cei care au sub 13. consulta un medic stomatologwinking

| Tribalm a răspuns:

Pana cat mai ai dinti in guralaughing, se pune la orice varsta dar cat mai mic e bine

| Arjun a răspuns:

Noile generatii de aparate dentare pot fi purtate la orice varsta cu rezultate excelente.

| KoSmYn21 a răspuns:

Aparatul dentar il poti pune la orce varsta depinde de dinti pe care il ai.eu am o matusa care are aparat dentar si are 38 de ani.

| Burlacu_Razvan_1990 a răspuns:

Eu trebuie sa port toamna asta 1 an aparutul deci dupa mine si eu stiu o persoana care poarta la 23 de ani deci pana la 30 de ani