| JamilaGizeh a întrebat:

Poti sa porti aparat dentar la orice varsta? Se mai indreapta dintii? straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De ce se pune mai devreme, durata este mai mică.

| Almássy a răspuns:

Da.logic!

| CiprianFreeLife a răspuns:

Nu la orice varsta, doar in perioada de crestere, de la 8 ani pana in adolescenta happy

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Depinde cati anisori ai, eu aveam un coleg la scoala, el avea aparat dentar in clasa a 5-a stiu sigur asta, acum suntem in clasa a 9-a si inca il poarta happy nu e din ala FIX, deci si-l poate da jos, dar mai am un coleg nou venit cu aparat FIX si il are doar de un an si trebuie sa il dea jos, deci ti-l recomand pe cel FIX dar trebuie sa ai bani

| AnyAda a răspuns:

Nu e adevarat, aparatul poate fi purtat la orice varsta si stiu asta din surse sigure. Eu am 16 ani si am aparat dentar, iar cand am fost la medicul ortodont pentru a-l pune, i-am spus ca imi era frica ca nu cumva sa nu se mai poata face nimic, iar el a spus ca aparatul poate fi purtat la orice varsta, pentru ca dintii pot fi deplasati usor si a zis ca are si pacienti adulti, deci varsta nu e o problema.