| Hartan_Jonit_1961 a întrebat:

Paracetamol sau nurofen pentru insolatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kisssssss a răspuns:

Nurofenul e mult mai bun decat paracetamolul.

9 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu stiu de ibuprofen..adica trebuie sa iei pastile antialergice si antitermice.

| Andrei233 a răspuns:

Paracetamol in niciun caz.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Paracetamolhappy

| EnjoiProSkater a răspuns:

Paracetamol funda?

| blahblahx100 a răspuns:

Nurofenul e mai bun.

| Hartan_Jonit_1961 explică:

Multumesc pentru tot fundita i-am dato lui aliiina97 si app ce spuneai tu este adevarat si andra app nu mai copia de pe siteuri xD

| viky71988 a răspuns:

Nurofen si multa apa cu lamaie si daca ai pielea arsa foloseste un produs de buna calitate pe baza de mentol

| rralu123 a răspuns:

Nurofen

| andraa97 a răspuns:

1. Muta persoana afectata intr-o incapere, departe de razele soarelui;

2. Indeparteaza-i hainele si stropeste cu apa rece sau daca exista conditii se poate infasura intr-un cearsaf umed;

3. Aplica pachete cu gheata sau comprese cu apa rece pe gat, abdomen si la subsuori;

4. Aseaza persoana afectata in pozitia culcat cu picioarele usor ridicate;
Ambele alternativ la 4 ore. Funda?