| princess92 a întrebat:

Ce se intampla atunci cand combini paracetamol, aspirina si nurofen?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mia_8661 a răspuns:

Nu ai voie sa le combini, toate au acelasi efect, deci te limitezi la un anume fel...sanatate

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna acestea la un loc formeaza un compus numit ACETAMINOFEN tratand racelile, durerile de cap starile de febra, stopeaza durerile articulare.

| CAsToReL a răspuns:

Daca nu are nici 1 contraindicatie de a fi luata cu celelalte, atunci teoretic fiecare isi face efectul propriu, insa nu e bine pentru ficat sa iei medicamente in general

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aspirina nu se combina niciodata cu nurofenul.