| Reek54 a întrebat:

Paracetamolul isi face mai bine efectul daca este inghitit cu apa sau supt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tamiki a răspuns:

Dupa parerea mea inghitit cu apa, pentru ca apoi organismul ia cat are nevoie. Asa ajunge unde este nevoie, nu peste tot. Fundita?big grin

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Paracetamolul nu se suge niciodata. Este mai toxic si mult mai putin eficient. Intotdeauna se inghite cu apa.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai daca il sugi are un gust de tot cacatu laughing scuze de expresie, este amar, daca il inghiti nu stiu daca are asa mare efect, cel mai bine il pisezi si pui apa intr-o lingura pui prafu pisat si iei asa, dupa aia bea ceva dulce dupa ca e cam amar. papa pup

| brokenkid a răspuns:

Eficacitatea unui medicament se dubleaza sau cateodata tripleaza cand este spart{il pisezi intre doua linguri si il aduci sub forma de praf} iar apoi il bei cu apa.apa sau supt fiind aproape tot una, incearca sa faci ce ti-am zis eubig grin

| Lucaci a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa il inghiti cu apa cum iti scrie in prospect

| spaikizz a răspuns:

Pai nici nu ai putea sa sugi paracetamol pentru ca are un gust...yac! Se ia cu apa. Si ar fi bine sa nu il bei cu suc, cafea s.a., doar cu apa.

| Taeron a răspuns:

Inghitit. Prin supt se pierde din el pe traseu.

| MarisAlin a răspuns:

Tot la fel ca tot acolo ajung

| Uka_1739 a răspuns:

Cu apa!
are un gust naspa nu trebuie supt