| madonnamyfavouritesinger a întrebat:

Pe intai august o sa merg la mare si as vrea sa arat foarte bine.adica sa slabesc cateva kg. de preferat 5-6. cam asa. aveti voi o cura de slabire eficienta care a functionat? si spuneti-mi daca am voie sa mestec guma in timpul curii de slabire. si sa imi spuneti niste exercitii eficiente pentru burta. pentru ca eu cam am probleme mai mult cu burta. acolo am cea mai multa grasime. dar nu as vrea sa imi spuneti luate de pe net ca stiu si eu sa caut.

FUNDA:X Normal

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi,cu viteza medie,te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.
Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal. Poti face mai multe repetari, daca consideri ca e cazul.Succes.

| alexia99 a răspuns:

Deci eu am tinut o cura de slabir foarte eficienta.cauta pe google dieta lui catalin crisan...acea dieta m-a ajutat sa slabesc 27 kg in 66 zile(dieta). sper sa te ajute, iar daca vrei sa slabesti doar 5-6 kg poti sa ti dieta doar pana la un anumit stadiu pana ajungi la greutatea dorita.singurele exercitii "fizice" pe care ti le pot recomandra sunt mersul pe jos foarte mult.
fundita big grinbig grinbig grin