cami
| cami a întrebat:

Pentru Alexandru Vlase : Cat timp trebuie sa faci (injectabil) Moldamin, daca exista -in gat- streptococul beta hemolitic grupa A?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Depinde de caz, tratamentul se face de la3 luni pana la 2 ani.

| Zambet a răspuns:

Eu am avut R. A. A. tot din cauza streptococilor... dar depinde cat de grav este. Eu am facut 3 luni cate unu pe saptamana.Scuze ca ti-am raspuns si eu.hee hee

| poesia a răspuns:

De curand am descoperit ca am si eu numai ca la mine e grup G. Din pacate grup A e cel mai grav.
Eu stiam ca se face 1 pe saptamana timp de 6 luni, dupa care mergi si fa iar exudatul.
Succes si sper sa scapi!

| NedeaAndrei a răspuns:

3 luni trebuie pentru ca si eu am exact acelasi microb in gat ca si tine si am facut moldamin si nu mi-a trecut.sad cel mai bine este sati scoti amigdalele