| neanicu a întrebat:

Pentru cine transpira mult si des (fond emotional) ce e mai indicat : sa consume putine lichide? sau nu...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nici vorba, cum sa consume putine lichide? Trebuie sa consume 2-2, 5 l de lichide zilnic! In momentul in care transpiri mult si ai baut putina apa, lichidul putin care trece prin rinichi este foarte concentrat in toxine si afecteaza tesutul rinichilor(urina este puternic portocalie). Cu cat bei mai multa apa, cu atat rinichii sunt mai protejati pentru ca toxinele pe care le elimina sunt mai diluate (urina este mai decolorata, galbuie).

soothe
| soothe a răspuns:

Daca nu consumi lichide va fi si mai rau.

| dulcik a răspuns:

Sa bea cate mai mult lichide deoarece pierde apa din corp

| ♥.Sagemix a răspuns:

Pai din contra. Atunci cand transpiri, te deshidratezi. Deci e indicat sa consumi foarte multe lichide.
Transpiratia este un lichid secretat de glandele sudoripoare si eliminat prin porii pielii.
Eu cel putin asa stiam.

| Barbie_9607 a răspuns:

Sa consume cat mai multe lichidewinking

Răspuns utilizator avertizat