| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete: irigatorul pentru igiena intima poate fi folosit numai cu apa sau tb si o substanta dizolvata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este recomandabil sa folosesti irigatorul ca metoda uzuala de igiena intima. Practic, el trebuie folosit cand faci un tratament si atunci, normal, dizolvi in apa substanta cu care faci tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai folosesti irigatorul pentru a te curata, trebuie sa folosesti si un plic de septovag sau altceva. la fel daca ai candidoza

| dispe a răspuns:

Daca ai tratament pui substanta recomandata in apa. Daca vrei doar pentru igiena intima poti folosi ceai de musetel sau ceai de salvie doar o data pe saptamana. Spalatul prea des cu irigatorul nu este bun. Poti folosi si ovulele de betadina la fel inlocuind astfel irigatiile. Multa sanatate!