| anonim_4396 a întrebat:

Pentru fete: irigatorul pentru igiena intima poate fi folosit numai cu apa sau tb si o substanta dizolvata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este recomandabil sa folosesti irigatorul ca metoda uzuala de igiena intima. Practic, el trebuie folosit cand faci un tratament si atunci, normal, dizolvi in apa substanta cu care faci tratament.

| dispe a răspuns:

Daca ai tratament pui substanta recomandata in apa. Daca vrei doar pentru igiena intima poti folosi ceai de musetel sau ceai de salvie doar o data pe saptamana. Spalatul prea des cu irigatorul nu este bun. Poti folosi si ovulele de betadina la fel inlocuind astfel irigatiile. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai folosesti irigatorul pentru a te curata, trebuie sa folosesti si un plic de septovag sau altceva. la fel daca ai candidoza