| GEORGEL2012 a întrebat:

Persoanele care poarta ochelari de vedere sa raspunda! ce ati prefera lentile din sticla sau plastic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Stilca! Cele din plastic se zgarie usor si la un moment dat se matuiesc. Chiar daca ochelarii din sticla sunt un pic mai greuti ca cei din plastic calitatea este mai buna.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| xXGaByxD a răspuns:

E prefer cele de sticla am incercat si cele de plastic dar mai bine ma simt in cele de sticla

| natstygirl a răspuns:

Eu prefer din sticla!