| whitesheep a întrebat:

Peste o saptamana trebuie sa plec la mare si am norocul ca fix atunci sa-mi vina menstruatia. Daca incep sa iau anticonceptionale acum, acestea o mai pot opri? sau e prea tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Iubiţica95 a răspuns:

De ce sa iai anticonceptionale daca nu chiar ai nevoie de ele? Nu uita ca ele sunt hormonale si poti sa slabesti mult sau sa te ingrasi.Mai bine alearga si incearca sa faci sport cit mai mult asta impiedica menstruatia.Dar daca nu iti ajuta poti folosi tampoane atunci cind esti in apa si totul se rezolva.Bafta

| meduzzza a răspuns:

De ce sa iei anticonceptionale, ca si eu am fost la mare cand aveam menstruatia si am folosit tampax sunt foarte bune si poti sta linistita.