| tudy88 a întrebat:

Pierdere in greutate
Buna ziua, am si eu urmatoarea problema:
in unele seri, ma trezesc dupa 1-2 ore dupa ce adorm cu arsura doar in gat, nu si pe esofag, si cu mici arsuri de limba(asta se intampla o data sau maxim de 2 ori pe saptamana), iau un metroclopamid, deoarece am si o usoara senzatie de greata, in 10-20 minute adorm la loc, si dorm bine pana diminieata. Cateodata dimineata mai ma trezesc cu o usoara usturime in gat. Si pe timpul zilei am balonari destul de frecvente dupa ce mananc(indiferent ce fel de mancare) medicul de familie a zis ca s-ar putea sa fie reflux, dar se poate sa fie reflux fara sa am arsuri la stomac sau pe esofag?
simptomele le am de cam vreo 3-4 luni, in care am scazut 13 kg in greutate, de la 84 am ajuns la 71 kg. de mancat mananc doar un pic mai putin fata de cum mancam inainte(inainte nu stiam cum sa mai slabesc). Si am mai observat ca dupa masa, cand ma balonez si ma ia starea aceea de rau, mi se racesc mainile si picioarele foarte tare aproape instant desi in incapere este foarte cald.
Analizele de sange si ecografia la ficat-bila-pancreas au iesit bine.
Ceva sfaturi? Ce as putea sa am?
Pot sa am probleme la tiroida? Vreo bacterie-ciuperca in gat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Rowachol - o perioada dupa masa - nu exista reflux