| pxqGMpxq a întrebat:

Piperul este nesanatos? >:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este recomandat celor care au suferințe ale tractului digestiv, colon iritabil, etc.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| AndraMihaela2002 a răspuns:

Sigur ca este.El este bun pentru stomac,ajuta la slabit,e benefic pentru piele,combate raceala si tusea,e antibacterian,e un bun antioxidant, apara organismul de otita si cangrena, ajuta la tratarea astmului si a tusei convulsive, poate reduce durerile de dinti, este detoxifiant si multe altele.