| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mi-a sarit in genunchi cu fata si eu nu eram atent si am lovit-o din greseala cu genunchiul in ochi. Imi e frica sa nu fi patit ceva la ochuil stang. Saraca a stat cateva minute bune cu el inchis. Acum vad ca il tine deschis. Este Angora Turceasca rasa si are 8 luni. Sper ca nu pateste nimic, adica sa nu mai vada cu el sau chestii de genul. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Skiller1997 a răspuns:

Daca in 5 minute ii se schimba culoarea ochiului adic adaca devine alb/gri imaculat mergi repede la cel mai apropiat veterinar.

| StefanDrg a răspuns (pentru Skiller1997):

S-a pus sa doarma acum. Sper ca e bine

| Skiller1997 a răspuns (pentru StefanDrg):

Ok si eu sper sa fie bine, vreau funda, mersi mult, dar ia stai asa ziceai ca i-ai dat cu genuchiul deci n-are nimic daca ii dadeai cu vreau deget mai ziceai dar asa nu are nimic doar sa ii se unfle ochiul atat.

| StefanDrg a răspuns (pentru Skiller1997):

Am inteles

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca il are deschis inseamna ca e ok, in orice caz mergi la veterinar cu ea, desi nu cred ca asa repede ar putea avea ceva astea se bat cu sobolani desi sunt puternice

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ce frumoasa e, sa ai grija data viitoare, si ea simte durere ca si tine e mamifer ca si noi

| StefanDrg a răspuns (pentru RAY):

O iubesc mult. Stateam la PC si mi-a sarit dintr-o data cu ghearele. Il tine deschis acum dar e putin rosu ochiul

| RAY a răspuns (pentru StefanDrg):

Mergi cu ea la un control asa sa scapi de griji

| annempx a răspuns:

Daca il tine deschis cred ca e ok pisica, dar totusi mergi la veterinar cu ea pentru a te asigura ca nu are absolut nimic