| BigLike a întrebat:

Pisicuța mea este foarte bolnavă, ajutațimă vă rog cu niște sfaturi oare ce sa i fac. De ieri dimineață este foarte slabita, nu mai are deloc putere si a avut diarie pe parcursul zilei de ieri starea lui (este baiețel) nu sa imbunatățit insa nici nu sa agrava seara a inceput sa se simtă mai rau si avuse diaree din nou doar ca mult mai rau, iar azi dimineata starea lui e foarte rea nu poate sa stea in picioare pentru ca nu are putere si cade, nici sa se spele nu poate. Ma puteți ajuta cu niste sfaturi oare ce as putea sa i dau si oare ce are? Va mulțumesc frumos anticipat la cei care imi vor da un raspuns. Rog si ofer seriozitate, poate pentru unii nu pare o problema asa mare insa pentru mine este. Thanks

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-o urgent la un medic veterinar!
Se pare ca a mancat ceva otrava si trebuie sa fie tratata urgent, pana ce nu va fi tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i suc de lămâie. Adică tai 1 lămâie in 2, storci bucatile și apoi ii dai forțat sa bea, pentru ca singura nu va bea. Ii dai pe gât sa bea și in câteva ore ii va fi mai bine. La cățeii și pisicile mele a funcționat mereu când se simțeau rău. După 3-4 ore ar trebui sa se vadă diferența.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cat astepti mai mult cu atat o sa i se inrautateasca starea. Trebuie sa o duci la veterinar, posibil sa fie nevoie sa-i faca si o perfuzie.

| DarkRose666 a răspuns:

Ar trebui sa mergi cu ea la un veterinar sa vada exact despre ce este vorba si ce medicamente ii trebuie.

| BergerCipy a răspuns:

Du-te la un veterinar si pisica mea a avut aceste simptone si am crezut ca se va face bine dar din pacate a murit:

| nustiucesapunlanick a răspuns:

Aoleu,moare Puky! Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! Fmm, nu merit sa mai traiesc! Viata mea nu are sens fara Puky! Ma duc sa caut o franghie, sa ma duc dupa ellaughing))))))))