| ciprian_3266 a întrebat:

Poate careva sa imi recomande niste vitamine?
Fac sala, mananc multe fructe dar m-am gandit sa iau si niste vitamine(pastile).
Ma gandeam la vitamax, totusi daca puteti sa-mi recomandati altceva (ce contine vitamina b6, b12, zinc, magneziu) spuneti-mi.
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna seara,
Puteti incerca vitaminele Supradyn. Puteti citi mai multe despre acest preparat aici: http://www.i-medic.ro/medicamente/supradyn%C2%AE-comprimate
Multa sanatate!

| bobby_7474 a răspuns:

Daca maninci fructe, legume, suficiente nu mai ai nevoie de surplus de vit.Numai in cazul in care medicul constata in urma analizelor ca ai insuficiente vit in corp, atunci este necesar surplus medicamentos de vit.,altfel nu este indicat, pentru ca si excesul de vit. face rau. Deci intii ca sa treci la vitaminele din pastile, consulta un medic daca ai sau nu carenta de vit.

| bulin a răspuns:

Eurovita... sunt multe vezi la farmacie big grin

| mdany a răspuns:

Eurovita cele efervescente iau si eu si sunt bune.Bine eu iau pentru intarierea oaselor (calciu + magneziu)

| miki_4604 a răspuns:

Buna,ti-ar trebui un complex de vitamine intra pe www.amway.ro,da clik pe pagina oaspeti, apare o fereastra cu 2 casute in una iti treci numele tau,in celalta (michadi-numele magazinului), intri pe sectiunea sanatate si citeste la nutrilite ai complexulu de B-uri, zn si sunt produse si pentru. cei care depun efort(sala)