| CorinaMika a întrebat:

Poate cineva sa-mi spuie, va rog, un remediu la problema mea? Cum s-ar putea sa curatz limba de stratul acesta alb din urma mincarii? incerc cu periuta de dinti, insa nu pot, mi se face greata foarte repede. Problema e ca din cauza asta am un miros neplacut din gura... Mersi anticipat pentru orice raspuns folositor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| dadaina a răspuns:

Exista spatule speciale pentru curatat limba.Sunt tare curioasa cum isi curata laurlaury limba cu lingura de lemn:))
http://www.dent-a-america2000.ro/186_set-spatule-pentru-curatarea-limbii