| unreadfire a întrebat:

Poate doctorul de familie sa ma ajute cu postura? De mult timp am o postura oribila și încerc sa o corectez dar mi-e foarte greu. M-ar putea ajuta doctorul de familie sau ar trebui sa apelez la altcineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doctorul de familie nu te poate ajuta direct, dar te trimite la un medic ortoped sau un tehnician fizio-terapeut.
Sau un chiropractor te-ar putea ajuta sau chiar un antrenor de la o sala de sport, care are experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la doctorul de familie sa te trimita la consult la ortopedie si ala te trimite la kineto.

| Ple?aMihai21 a răspuns:

Poți merge la doctorul de familie, iar el îți va face trimitere către un specialist, asta dacă e o problema nerezolvabilă de către el. In orice caz, de la el e cel mai ușor sa mergi la un specialist, îți va fi mult mai ușor decât sa mergi tu direct la specialist