| aimullah123 a întrebat:

Poate un atac de panica in timpul recoltarii sa modifice in vreun fel rezultatul analizelor de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La cobaii ( șoriceii) utiizați în studii medicale, da, la oameni nu am auzit. Dar oricum, dacă personalul medical constată aceasta, amână recoltarea probelor.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu influenteaza. Daca faci accident cu masina, se schimba cifra octanica a benzinei din rezervor?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poate sa influnteze si sa modifice analizele de sange.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu are cum, poate doar daca iti masoara adrenalina dar nu stiu daca se poate si nici de ce ai face asta.

| lalaura94 a răspuns:

Eu am avut un atac de panica, care m-a facut sa lesin, ultima data cand mi-am facut analizele, si nu mi-a influentat rezultatele, din ce mi s-a spus.

| niculai123456789110 a răspuns:

Nu are cum sa îți modifice rezultatul analizelor de sânge deoarece atacul de panica este doar în mintea ta în imaginația ta în realitate nu ai nimic?

| Dani6421 a răspuns:

Nu cred, intreaba un doctor nu pe acest site.